Fodral av bronserad och patinerad metall. På sockel av marmor. Med Sapfo omgiven av musiktroféer. Urtavlan märkt Oscar Doutrelon. Bredd 45, djup 16, höjd 32 cm. Pendel meföljer. Nyckel finns.
Slitage. Nagg. Ej funktionstestad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.