Lackarbete med skuren dekor i fyra sektioner, med dekor av palatsscener på fram och baksida. Mässingskodda fötter. Varje panel 40.5 cm. Total längd cirka 165 cm.
Slitage. Smärre dekorbortfall. Smärre krackelyr. Ett antal gångjärn med avsaknad av delar.