1333578

Vikskärm, fyra paneler, Japan 1900-talets mitt.

Vikskärm, fyra paneler, japan 1900-talets mitt.

Lackarbete med skuren dekor i fyra sektioner, med dekor av palatsscener på fram och baksida. Mässingskodda fötter. Varje panel 40.5 cm. Total längd cirka 165 cm.

Slitage. Smärre dekorbortfall. Smärre krackelyr. Ett antal gångjärn med avsaknad av delar.

Simon Lundberg
Simon Lundberg
+46 (0) 739 16 36 13

Utropspris
5 000 SEK