Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284

Konsolbord, nyrokoko, Sverige, 1800 talets andra hälft.

Delvis målat. Delvis förgyllt. Skuren dekor av centrerad rocaille och växtornamentik. Lös gråmålad skiva i trä med profilerad kant. Bredd 93, djup 42, höjd 78 cm.

Åldersrelaterat slitage. Renoverad. Ställvis färgbortfall.

Utropspris
6 000 SEK
Simon Lundberg
Simon Lundberg
+46 (0) 739 16 36 13

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13