Möbler Stolar
1334667

Karmstolar, ett par, nyrokoko, andra halvan av 1800-talet.

Stomme av bonat trä, fast stoppad textil sits och rygg. Rik skuren dekor. Sitthöjd 40, bredd 58 cm.

Slitage. Märken. Fläckar på klädsel. Lagning på en stol.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Utropspris
2 500 SEK