Hans Hedberg, vas, starkeldsfajans, Biot, Frankrike signerad Hbg.
Vas i starkeldsfajans, nästan ovoid form. Spräcklig glasyr i rost, brunt och beige, signerad HHg. Höjd ca 13.5 cm.
Obetydligt slitage.