Design Möbler
1335482

Erik Chambert

(Sverige, 1902-1988)
Erik chambert, skåp, tillskrivet, swedish grace, 1920-30-tal.

Erik Chambert, skåp, tillskrivet, Swedish Grace, 1920-30-tal.

Intarsiadekor, fanerad med bla valnöt, palisander, mahogny och päronträ. Två skåpsdörrar med invändig hyllinredning, därunder en låda. Bredd 114, djup 48, höjd 181 cm. Nyckel finns.

Slitage, märken, repor.

Klubbat pris
8 000
789
929
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (24 bud)
9 sep 15:10
8 000 SEK
9 sep 15:10
7 800 SEK
9 sep 15:09
7 600 SEK
9 sep 15:08
7 400 SEK
9 sep 15:07
7 200 SEK