Design Övrigt
1335609

Daisy Makeig-Jones, skål, keramik, Wedgewood, 1900-talet.

Daisy makeig-jones, skål, keramik, wedgewood, 1900-talet.

Skål på fot med iriserande glasyr. Polykromt motiv av kolibrier samt bård av flygande gäss. Diameter 22,5 cm.

Obetydligt ytslitage. Klistrad tygkant på fotringen.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Utropspris
2 500 SEK