Glasservis, 82 delar, 1900-tal.
Runt ben och fot. Slipad dekor. Bestående av:
10 vinglas, 18 cm
9 vitvinsglas, 13,5 cm.
13 selterglas, 9 cm.
13 snapsglas, 13,5 cm.
5 sherryglas, varierande höjd 11,5-12,5 cm.
15 likörglas, 11,5 cm.
16 små kupor, 8 cm.
3 punschkoppar, 3,5 cm.
Smärre slitage.