Design Övrigt
1335892

Eugen Höglund bildhuggarverkstad, skåp, Vetlanda, 1950-tal.

Eugen höglund bildhuggarverkstad, skåp, vetlanda, 1950-tal.

Fanerat med mahogny, Dörrar med paneler med skuren dekor. Inredning med flyttbara hyllplan samt fraglådor. Bredd 87, djup 41, höjd 139 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage, enstaka mindre fanerskador.

Utropspris
5 000 SEK