Stomme av mässing, delvis bronserad. Prismor av slipat glas. Elektrifierad. För två ljuspunkter. Sex ljusarmar. Diameter 46, höjd 61 cm.
Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad. Nagg. Delar något lösa.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10