1337103

Svärd, Tibet, omkring år 1900.

Svärd, tibet, omkring år 1900.

Eneggad klinga med fäste av vitmetall. Balja klädd med låglödigt silver med dekor av fabeldjur. Infattad dekor av jadeplattor. Längd 58 cm.

Åldersrelaterat slitage. Nagg.

Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Utropspris
4 000 SEK