Viljo Ranta

(Finland, 1906-1994)
Viljo Ranta
(Finland, 1906-1994)

Viljo Ranta, träsnitt, 4+1 st, signerade och daterade 1956-71.

Varierande motiv. Bildstorlek ca 12,5x5,5 cm.

Ej examinerade ur ram.

Utropspris
250 EUR

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist konst, grafik och foto
+358 (0)50 410 1377