Konst Grafik
1340090

Viljo Ranta

(Finland, 1906-1994)
Viljo ranta, träsnitt, 4+1 st, signerade och daterade 1956-71.

Viljo Ranta, träsnitt, 4+1 st, signerade och daterade 1956-71.

Varierande motiv. Bildstorlek ca 12,5x5,5 cm.

Ej examinerade ur ram.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - T63
Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
250 EUR