Soffa längd 146 cm, sitthöjd 45 cm, 2 karmstolar, bord bemålat/dekorerat 53x73 cm,
Åldersrelaterat slitage. Märken. Färgbortfall. Slitage. Repor.
Enligt uppgift tillhört författarinnan Karen Blixen.