Bestånde av två Kinesiska rökelsekar med lock i brons. Fyra sigill, ett hänge med dekor av lyckotecken och fladdermöss, samt en Japansk "Zushi-shrine" innefattande gudom. Samt miniatyrurna i brons med inskription samt daterad 1933. Rökelsekarens höjd 16.5-20 cm. Japansk Zushi shrine, höjd 17 cm. Urnans höjd 6 cm. Hängets höjd 8.5 bredd 9.5 cm.
Slitage. Skador.