Antonio Citterio, soffa, "Diesis", B&B Italia, sent 1900-tal.
Stomme metall med undersits av naturfärgat skinn samt lösa textilklädda plymåer i sits, rygg och på armlänen. Etikettmärkt. Sitthöjd ca 30, längd 190, djup 92 cm.
Slitage. Fläckar. Repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.