Klockor & Ur Bordsur
1343755

Bordspendyl, empire 1800-talets första hälft

Bordspendyl, empire 1800-talets första hälft.

Marmor och mahogny, rund urtavla av marmor med romerska siffror, krönande vagn med antikiserande figur, höjd 49 cm Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Ej genomgången. Skador. Slitage. Lagningar. Omarbetad. Kompletterad.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
3 000 SEK