Stål, automatisk, safirglas, datum, läderband, viklås, cert, box, limiterad och numrerad (Nr B0206/4000), ca 1999.
Caliber OP III (ETA 7750), Verknr. 166278, Serienr. OP6529BB987432, Referensnr. PAM00049.
Detta är en tidig serie av PAM00049 med ett lågt serienummer. Extra band och spänne medföljer. Cert ej ifyllt. Smärre slitage. Skadad urtavla. Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning.