Olika dekor och utföranden. Bestående av två skålar med diameter 11.5 samt 8.5 cm. Två fat med diameter 11.5 samt 9.5 cm. En kopp med diameter 7.5 cm. Samt tekanna med lock med höjden 12 cm.
Slitage. Mistor. Några efterdekorerade. Tekannans lockknopp med lagning.