1346183

Fartygsmodell, 1700-tal.

Fartygsmodell, 1700-tal.
Fartygsmodell, 1700-tal.
Fartygsmodell, 1700-tal.
Fartygsmodell, 1700-tal.

Spantbyggd helskrovsmodell av bok (?). Föreställande en tremastad örlogman med två kanondäck. Monterad på platta med balusterkant och intarsiadekor. Längd ca 60 cm

Skador.

Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Utropspris
5 000 SEK