Design Möbler
1346239

Karl Erik Ekselius

(Sverige, 1914-1998)
Karl erik ekselius, karmstolar, 6 st, joc möbel ab, vetlanda, 1900-talets andra hälft.

Karl Erik Ekselius, karmstolar, 6 st, JOC Möbel AB, Vetlanda, 1900-talets andra hälft.

Stomme av valnöt. Fast stoppad sits och rygg klädda i mönstrad textilklädsel. En stol med tillverkarens etikett. Sitthöjd 42, höjd 82 cm.

Slitage. Märken. Fläckar. Lagning.

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Utropspris
4 000 SEK