Design Övrigt
1346417

Kai Finnmark (Kai Ruokonen)

(Finland, 1940-2010)
Kai finnmark, taklampor,2 st,  tillverkare lynx, 1970-tal.

Kai Finnmark, taklampor,2 st, tillverkare Lynx, 1970-tal.

Kedjeupphängning med justerbar höjd. Bär tillverkarens märke. Diameter 40 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Ej funktionstestad.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
400 EUR