Bestående av ett serveringsfat, två mindre tallrikar, tre djupa tallrikar, en bärtallrik samt två gräddkannor. Serveringsfatet 28.5 cm. Mindre tallrikar 18.5 cm. Djupa tallrikar 22-23 cm. Bärtallriken 16 cm. Gräddkannornas höjd 7.5-11 cm.
Slitage. Mistor. Smärre nagg. Bärtallriken med lagning.