1347458

Chanel

(Frankrike, Född 1910)
Chanel, väska, crossbody, "caviar medium", 1900-talets slut.

Chanel, väska, Crossbody, "Caviar Medium", 1900-talets slut.

Skinn, detaljer i gul-metall, märkt otydligt invändigt Chanel, bredd 30,5 cm, höjd 30,5 cm, djup 17,5 cm.

Något slitage. Åldersrelaterat slitage.

Proveniens

Inköpt 2018 på Vestiar.

Anna Tenje
Anna Tenje
+46 (0) 739 400 810

Utropspris
12 000 SEK