Dekor i underglasyrblått, Motiv av herrgårdsbyggnad. 26,5 x 21,5 cm.
Glasyrmistor. Nagg. Slitage. Tillverkningsdefekt.
Compare with other dishes depicting other manor houses such as Burgley House. David S Howard, The Choice of the Private Trader.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10