Klockor & Ur Bordsur
1347716

Bordsur, Frankrike, fodral märkt PH Mourey, 1800-talets slut.

Bordsur, frankrike, fodral märkt ph mourey, 1800-talets slut.

Dekor med skriftställare. Höjd 28 cm. Bredd 40 cm. Pendel och nyckel medföljer. Nyckel finns.

Senare målning. Skador. Senare skruvar. Ej funktionstestad.

Mikael Nygård
Mikael Nygård

Utropspris
300 EUR