Bordsur, Frankrike, fodral märkt PH Mourey, 1800-talets slut.

Dekor med skriftställare. Höjd 28 cm. Bredd 40 cm. Pendel och nyckel medföljer. Nyckel finns.

Senare målning. Skador. Senare skruvar. Ej funktionstestad. Nyckel finns.

Utropspris
300 EUR