Förgylld brons och marmor. Emaljerad urtavla med arabiska siffror. Krönt av en sittande kvinna med en ord. Urverket märkt L.F. Bredd 30, höjd 36 cm. Nyckel finns.
Ej funktionstestad. Ej genomgången. Smärre fläckar och ytslitage. Nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.