Möbler Stolar
1348778

Karmstolar, ett par, Karl Johan-stil, 1900-talets första hälft.

Karmstolar, ett par, karl johan-stil, 1900-talets första hälft.

Bemålade i en ljusgrå nyans. Svängd ryggbricka med genombruten dekor. Lätt svängda ben. Fasta stoppade sitsar med ljus textilklädsel. Sitthöjd 47, höjd 89 cm.

Ställvis slitage. Senare målning. Senare klädsel. Ställvis färgbortfall.

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Klubbat pris
1 800
180
209
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (9 bud)
13 okt 17:48
1 800 SEK
13 okt 17:48
1 700 SEK
13 okt 17:47
1 600 SEK
13 okt 17:47
1 500 SEK
13 okt 17:47
1 400 SEK