Konst Grafik
1349192

Hugo Simberg

(Finland, 1873-1917)
Hugo simberg, linjeetsning, plåtsignerad och märkt "niemenlautta 1899".

Hugo Simberg, linjeetsning, plåtsignerad och märkt "Niemenlautta 1899".

"Haka-Jussi". 22x10 cm.

Gulnad.

Proveniens

Konstnärens familj.

Heikki Malme, Hugo Simberg Grafik, nr 71.

Övrigt

Eftertryck av Tom Simberg.
Oramad.

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377

Klubbat pris
240
2 404
279
Utropspris
300 EUR
Budhistorik (9 bud)
4 okt 19:58
240 EUR
4 okt 19:58
220 EUR
4 okt 19:58
220 EUR
4 okt 0:57
200 EUR
3 okt 23:09
190 EUR