Design Övrigt
1349763

Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo tynell, reservdelar, 3 st, taito 1940-tal.

Paavo Tynell, reservdelar, 3 st, Taito 1940-tal.

Glaskupa, diameter 35 cm, höjd 22 cm.
Takfastsättningsmetall, diameter 23 cm.

Ställvis omfattande slitage. Bucklor. Fläck på kupan.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
250 EUR
Rekommendationer