Fällbord, England, 1800-tal.

Fällbord, England, 1800-tal.

Bord av mahogny på tredelad pelarfot. Bordsskivans diameter 88 cm. Höjd med nedfälld bordsskiva 66 cm, totalhöjd 92 cm.

Skador, spricka, slitage och lagningar. Avkortad fot.

Utropspris
250 EUR
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?