Av björk. Front med spröjsade vitrindörrar och bakomliggande justerbara hyllplan. Lätt svängda ben. Elektrifierat. Längd 164, djup 34, höjd 140. Nyckel finns.
Smärre slitage. Smärre fanerskador. Märken. Nio hyllplan i glas medföljer. Belysning ej funktionstestad.