Hans Hedberg, burk med lock, starkeldsfajans, Biot, Frankrike.
Spräcklig glasyr i korall och beige. Signerad Hbg. Längd 12,5, bredd 8,5, höjd 10 cm.
Smärre ytslitage. Mindre glasyrmista.