Andre Minaux, etsning och akvatint, 1976-77, signerad EA 13/15.
"Les deux palettes". Bladstorlek 57 x 76 cm. P. 32 x 46 cm. Boken "Minaux graveur", 1978 medföljer.
Ej examinerad ur ram.
Konstnären är representerad både på Tate och MoMA i New York.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
2 500 SEK