Axelremsväska i quiltat vitt läder med foder i vitt läder. "Mademoiselle"-turlock lås samt kedja. Sex innerfickor, varav en dragkedjeförsedd. Ett ytterfack. Märkt "CHANEL MADE IN FRANCE samt numrerad. Dustbag.
Längd 31 cm, höjd 19 cm, bredd 9 cm.
Smärre åldersrelaterat slitage.