Fanerade med betsad ek. Vitrinskåp med ovandel med glasade pardörrar med bakomvarande hyllinredning. Nederdel med hyllinredning och ett skåpfack. Skåp med ovandel med hyllinredning, nederdel med draglådor och hyllinredning. Bredd 90, djup 41, höjd 185 cm.
Slitage, repor, sidor med borrhål.