Mahognyfanerade, flankerande kolonner med bronserade kapitäl och bas. Bordet bredd 84,5, djup 41, höjd 81 cm. Spegel 190 x 88 cm.
Smärre fanerskador, dekorbortfall. Kompletterad. Senare glas.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10