Johann Elias Ridinger, kopparstick sex st, Tyskland 1700-tal
Ur serien: Abbildung der jagtbaren Thiere mit derselben angefugten Fahrten und Spuhren, Ausburg (Avbildningar av de jaktbara vilda djuren och deras spår) totalt 22 blad, ca 1740. 37.5 x 29.5 cm.
Åldersrelaterat slitage. Ej examinerad ur ram.