Konst Grafik
1357762

Johann Elias Ridinger

(Tyskland, 1698-1767)
Johann elias ridinger, kopparstick sex st, tyskland 1700-tal.

Johann Elias Ridinger, kopparstick sex st, Tyskland 1700-tal

Ur serien: Abbildung der jagtbaren Thiere mit derselben angefugten Fahrten und Spuhren, Ausburg (Avbildningar av de jaktbara vilda djuren och deras spår) totalt 22 blad, ca 1740. 37.5 x 29.5 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ej examinerad ur ram.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
6 000 SEK