Spegel med konsolbord, Karl Johan, 1800-talets mitt.
Fanerad med mahogny. Bordet med förgyllda lejonfötter. Spegeln med delat glas samt dekor av förgylld brons. Spegelns höjd 170, bredd 77, bordet Längd 82, bredd 41, höjd 82.5 cm.
Slitage. Smärre skador. Dekordelar lösa.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.