Möbler Bord
1361784

Skrivbord, tidigt 1900-tal.

Skrivbord, tidigt 1900-tal.
Skrivbord, tidigt 1900-tal.
Skrivbord, tidigt 1900-tal.
Skrivbord, tidigt 1900-tal.
Skrivbord, tidigt 1900-tal.
Skrivbord, tidigt 1900-tal.

Bemålat skrivbord med rundade hörn. Bordsskivan placerad på två hurtsar med varsin skåpdörr med bakomliggande hyllor. Tre lådor i sargen. Beslag av mässing. Bredd 122, djup 59, höjd 74 cm. Nyckel finns.

Senare målning. Luktar målarfärg. Ställvis slitage. Fläckar i vissa lådor. Märken. Repa med färgförlust.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H53
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
2 500 SEK