Johan Christian Berger, olja på duk/pannå, signerad och daterad 1836.
"Sophia Bonde af Björnö" (1805-1883) (gift Sparre af Söfdeborg) med dottern " Ebba Ulrika Sparre af Söfdeborg" (1833-1920). 43 x 36 cm. Samtida ram.
Duk uppklistrad på pannå.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10