Design Möbler
1362705

Björn Trägårdh

(Sverige, 1908-1998)
Björn trägårdh, tillskrivna, fåtöljer, ett par, firma svenskt tenn, 1900-talets mitt.

Björn Trägårdh, tillskrivna, fåtöljer, ett par, Firma Svenskt Tenn, 1900-talets mitt.

Fåtöljer med brun pärlspikad skinnklädsel. Ben av betsad bok. Lösa sittdynor. Bredd 65, sitthöjd 40 cm.

Slitage. Smärre skador och lagningar. Fläckar/patina.

Alexander Johansson
Alexander Johansson
+46 (0) 70 788 84 71

Utropspris
20 000 SEK