1365792

Vaser, fyra stycken, porslin, Kina, 1900-tal.

Vaser, fyra stycken, porslin, kina, 1900-tal.

Bestående av tre penselvaser samt en perukstock. Varierande dekor i emaljfärger med figurscener samt fågel och växter alla vaser med kalligrafi. Höjd 28-29 cm.

Slitage. Mistor. En vas med tillverkningsdefekter i botten. En vas med sprickor och lagningar.

Simon Lundberg
Simon Lundberg
+46 (0) 739 16 36 13

Utropspris
3 000 SEK
Rekommendationer