Bestående av tre penselvaser samt en perukstock. Varierande dekor i emaljfärger med figurscener samt fågel och växter alla vaser med kalligrafi. Höjd 28-29 cm.
Slitage. Mistor. En vas med tillverkningsdefekter i botten. En vas med sprickor och lagningar.