Design Övrigt
1366001

Taklampa, Swedish Modern, Orrefors, 1940-tal.

Taklampa, swedish modern, orrefors, 1940-tal.

Stomme i mässing och vitmetall. Kupa av delvis frostat glas med dekor av vertikala ränder. För en ljuspunkt. Höjd 35 cm.

Ej funktionstestad. Slitage. Nagg.

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Utropspris
3 000 SEK