Konst Modern svensk konst
1368072

Agda Holst

(Sverige, 1886-1976)
Agda holst, olja på pannå, signerad, daterad -45.

Agda Holst, olja på pannå, signerad, daterad -45.

"Krokus", 43x33 cm.

Obetydligt ytslitage.

Proveniens

Vinst i Auras konstföreningen i Lund 1972.

Anna Tenje
Anna Tenje
+46 (0) 739 400 810

Utropspris
4 000 SEK