Axel Knipschild, skulptur, signerad och daterad 1976/77.
Bemålad granit. Signerad undertill med dedikation: "To the ones, who are worth to have it, to Susan and Boris thanks Axel, Axel Knipschild, 1976/77" Höjd 17,5 cm. Monterad på träplatta. Total höjd 21 cm.
Helhetsintrycket är gott.