Design Övrigt
1369912

Vägglampor, ett par, ASEA Skandia, 1900-talets mitt.

Vägglampor, ett par, asea skandia, 1900-talets mitt.

Stomme av grålackerad metall, för en ljuspunkt. Kupa av klarglas med bubbeldekor. Längd från vägg ca 20, höjd ca 26 cm.

Slitage. Ej funktionstestad. Nagg. Rostangrepp. Fläckar.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Utropspris
2 500 SEK
Rekommendationer