Dekor i underglasyrblått med dekor av ett flodlandskap. Längd 27.5-28.5 cm. Bredd ca 23 cm. Höjd 7 cm.
Slitage. Mistor. Ett fat med lagning och retusch. Med upphängningsanordningar.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10